Prodej krok za krokem

Seznámení se

V prvním kroku seznámíme nejen s vaší nemovitostí, ale s vašimi potřebami a přáními. Je velice důležité, abyste věděli kdo vás v případě spolupráce bude zatupovat a jestli je ten pravý. Z druhé strany my jako makléři musíme správně pochopit to, co opravdu potřebujete a dohodnout se tak, aby vše dopadlo k vaší největší spokojenosti a aby pro vás tento životní krok byl zážitkem.

Domluva spolupráce

Zde se společně bavíme o konkrétních bodech spolupráce (cena, provize, způsob prodeje, doba spolupráce, záložní varianta apod.)

Stvrzení spolupráce

Dohodnuté podmínky spolupráce budou zaneseny do smlouvy. Cena, rozsah služeb, doba spolupráce apod.

Příprava nemovitosti na prodej

Podle způsobu prodeje a typu nemovitosti budeme činit kroky, které pomohou získat co nejvíce potenciálních zájemců. Focení nemovitosti fotografem, virtuální prohlídka, video, homestaging, vizualizace, plánky apod.

Hledání nejlepšího zájemce a následné prohlídky

komunikace se všemi zájemci, kteří projevili zájem o bližší informace a nebo přímo o samotnou návštěvu (prohlídku) nemovitosti. Abychom našli pro vás nejlepšího kupce, tak komunikujeme s ostatními makléři, kteří se pohybují v dané lokalitě a nebo nabízejí podobnou nemovitost a vedeme je ke spolupráci.

Vyjednávání

Jakmile se jeden nebo více zájemců rozhodnou pro vaši nemovitost, tak začneme vyjednávat podmínky prodeje. Jak dlouho bude trvat kupujícím zajistit financování, kdy dojde k převodu a předání, co zůstane v nemovitosti za vybavení apod.

Uzavření rezervační smlouvy

Jakmile dohodneme veškeré podmínky obou stran, tak uzavřeme rezervační smlouvy, kde se kupující zaváže podpisem a složením první části kupní ceny, že nemovitost do určité doby koupí.

Příprava financování a všech právních dokumentů

Zde komunikujeme s kupujícími a případně s jejich bankou o způsobu zaplacení kupní ceny a domlouváme znění kupní ceny a smlouvy o advokátní úschově.

Podpis Kupní smlouvy

Jakmile mají kupující připravené financování (vlastní prostředky připravené k odeslání na účtu nebo připravený hypoteční úvěr – podepsaná úvěrová smlouva) a jsou všechny smlouvy odsouhlaseny, tak domlouváme termín podpisu, kde se sejdeme všichni zúčastnění společně s advokátem, který ověří podpisy na všech potřebných dokumentech.

Katastr nemovitostí

Po zaplacení kupní ceny do advokátní úschovy, vložíme kupní smlouvu do katastru nemovitostí a začíná běžet lhůta převodu na kupující. S ochranou lhůtou 20-ti dní můžeme počítat s obvyklou dobou okolo 27 dní na převod.

Uvolnění finančních prostředků a předání nemovitosti

Po převodu na katastru nemovitostí a splnění všech dohodnutých podmínek, advokát uvolňuje kupní cenu prodávajícím na jejich bankovní účet. Dále v předem dohodnutý termín dochází k předání nemovitosti a to připraveným předávacím protokolem a fyzickým předáním klíčů kupujícím. Během tohoto kroku se také kontroluje stav předávané nemovitosti zápis stavu všech odebíraných energií.

Rozloučení se

Jakmile bude celá kupní cena vypořádána z advokátní úschovy, nemovitost bude předána a vše bude dokončeno dle dohody, tak nezbývá než se rozloučit. Tímto naše komunikace nekončí. Vždy se na nás můžete obrátit s jakýmkoliv dotazem, přáním či potřebou pomoci. Minimálně spolu budeme ve spojení, kdy vám popřejeme vše nejlepší k narozeninám a nebo šťastné a veselé Vánoce.